Valimiz Mustafa Çiftçi ilçe ziyaretleri kapsamında Alaca’yı ziyaret etti. İlk olarak Kaymakamlığı ziyaret ederek Kaymakamımız Ramazan Kurtyemez’den yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Çiftçi’ye kurum müdürleri de eşlik etti. 29 Ocak 2019 Salı günü ilçemize gelen Vali Çiftçi daha sonra yapımı devam eden gençlik merkezini ziyaret etti. Spor Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan ancak sonradan eklenen projelerle birlikte tamamlanması geciken Alaca Gençlik Merkezinde incelemelerde bulunan  Vali Mustafa Çiftçi, burada Kaymakamımız Ramazan Kurtyemez’den bilgi aldı.
            Valimiz Mustafa Çiftçi İçanadolu Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinin açılışını yaptı. Açılışa Vali Mustafa Çiftçi’nin yanısıra İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Kaymakamımız Ramazan Kurtyemez, Jandarma Komutanı Ahmet Tezcan, Garnizon Komutanı Salih Çelik, Çorum Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Dilmen, gaziler ve şehit aileleri yakınları katıldı. Açılışta konuşma yapan Vali Çiftçi, şehit ailelerine ve gazilere yakışır bir dernek binası olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Kaymakam Ramazan Kurtyemez ise dernek binasını Alaca Belediyesinin verdiğini ifade ederek, Belediye Başkanı Muhammed Esat Eyvaz, Garnizon Komutanı Salih Çelik ve katkıda bulunan esnafa teşekkür etti.
            Vali Mustafa Çiftçi Alaca Belediyesini de ziyaret ettikten sonra yapımı yeni tamamlanan Alaca Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına katılarak muhtarların sorunlarını dinledi. Alaca İmam Hatip Lisesi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakamımız Ramazan Kurtyemez, Gençlik Merkezi’nin açılışı, Koçhisar Barajı’nın su tutmaya başlaması ile birlikte hızlı bir ivme kazanıldığını dile getirdi. Alaca’da bulunan göletlerle tarımsal alanda büyük gelişmeler elde edildiğini söyleyen Kurtyemez, 101 köyde 463 bin m2 kilittaşı yapıldığını ve bunun ortalamanın üzerinde olduğunu kaydetti. Kurtyemez, “Alaca, ekonomik yönü ve vatandaşların tutumu ile örnek ilçelerimizdendir” dedi.
            Vali Mustafa çiftçi ise konuşmasında mümkün olduğu kadar ilçeleri ziyaret ettiğini belirterek, 6. İlçe olarak Alaca’yı ziyaret ettiklerini vurguladı. 31 Mart seçimlerinin hızla yaklaştığını anlatan Vali Çiftçi, seçimin hayırlara vesile olmasını dilediğini ifade etti. Vatandaşların 5 yıl daha kimin kendilerini yönetmesini istiyorsa ona oy vereceğini belirten Vali Çiftçi, “Bu bir nöbet yarışı. Bir şekilde her nöbetin sonu vardır. Görevi sona erecek olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek olanlara da şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
            Ticaret Odası Başkanı Günser Şirin’i ziyaret eden Valimiz Mustafa Çiftçi Hüseyin Gazi Türbesini de ziyaret etti. Alacahöyük müzesi, Alacahöyük ören yeri ve 3000 yıllık Alacahöyük Hitit Barajında ve Hitit Barajı etrafında oluşturulan Rekreasyon Alanında İncelemelerde bulundu.
 
İSAY2 Galeri